Meriden Archery Club

  • Short name: Meriden

Archers

Alex Bartoszewicz

1 competition

  • Warwick Open Novice 2019

Barebow Gent

Beth smith

1 competition

  • Warwick Open Novice 2017

Recurve Lady Novice

Bob Lowe

3 competitions

  • AGB NT Stage 6 2018
  • Oxford FITA 2012
  • Oxford FITA 2013

Recurve Gent

Carl Richards

5 competitions

  • Oxford Team 2019
  • Oxford Tier 2 2019
  • Oxford FITA 2013
  • Derby Uni WA18 2015
  • Oxford Team 2017

Compound Gent

Chris Trolan

3 competitions

  • AGB NT Stage 6 2018
  • Oxford FITA 2012
  • Oxford FITA 2013

Recurve Gent

Chris White

3 competitions

  • AGB NT Stage 6 2018
  • Oxford FITA 2012
  • Oxford FITA 2013

Compound Gent

Clive Beech

Recurve Gent

Colin Geenes

3 competitions

  • AGB NT Stage 6 2018
  • Oxford FITA 2012
  • Derby Uni WA18 2015

Recurve Gent

Dan Heaton

1 competition

  • Oxford FITA 2014

Recurve Gent

Daniel Bowman

2 competitions

  • Redhill 720 2021
  • WCA Junior Team 2018

Recurve Gent Junior

Emma Davis

32 competitions

  • WCA 720 2021
  • WAIS Wallingford Dec 2020
  • BUTTS Indoors 2020
  • Nottingham BUTTS 2020
  • Warwick BUTTS 2019
  • BUTTS Indoors 2019
  • Warwick BUTTS 2019
  • Trent BUTTS 2019
  • BUTTS Non-recurve 2018
  • Oxford BUTTS 2018
  • Oxford Team 2018
  • AGB NT Stage 6 2018
  • BUTTS Indoors 2018
  • Birmingham BUTTS 2018
  • BUCS Indoors 2012
  • BUCS Outdoors 2012
  • BUCS Indoors 2013
  • BUCS Outdoors 2013
  • BUTTS Team 2013
  • BUTTS Outdoors 2014
  • BUCS Outdoors 2014
  • BUCS Indoors 2015
  • OUIT 2015
  • BUCS Outdoors 2015
  • Loughborough BUTTS 2015
  • BUCS Outdoors 2016
  • Warwick BUTTS 2017
  • BUCS Indoors SQ 2017
  • BUCS Indoors Finals 2017
  • BUTTS Indoors 2017
  • Oxford Team 2017
  • Loughborough BUTTS 2017

Recurve Lady

Georgie Brown

Compound Lady

Gillan Knight

1 competition

  • Oxford FITA 2014

Recurve Lady

Gillian Knight

1 competition

  • Oxford FITA 2013

Recurve Lady

Jacob Vick

5 competitions

  • Oxford FITA 2013
  • BUCS Indoors 2014
  • BUCS Outdoors 2014
  • BUCS Indoors 2015
  • BUCS Outdoors 2015

Recurve Gent

Joshua Smith

2 competitions

  • WCA Junior Team 2018
  • Junior Masters 2017

Recurve Gent Junior

Kathryn Storrie

1 competition

  • Warwick Open Novice 2016

Recurve Lady Novice

Kathryn Taylor

1 competition

  • Junior Masters 2019

Recurve Lady Junior

Lee Williams

1 competition

  • Oxford FITA 2013

Recurve Gent

Matthew Vaughan

3 competitions

  • Oxford Team 2018
  • AGB NT Stage 6 2018
  • Junior Masters 2018

Recurve Gent Junior

Monty Orton

4 competitions

  • Junior Masters 2019
  • WCA Junior Team 2018
  • Junior Masters 2018
  • Warwick Open Novice 2016

Recurve Gent Novice Junior

Neil Murray

1 competition

  • Derby Uni WA18 2015

Recurve Gent

Pete James

2 competitions

  • Oxford FITA 2012
  • Oxford FITA 2013

Recurve Gent

Peter Lowe

1 competition

  • Redhill 720 2021

Barebow Gent

Philippa Lowe

2 competitions

  • Oxford FITA 2012
  • Oxford FITA 2014

Compound Lady

Rob Plenderleith

1 competition

  • Bucks Outdoors 2019

Recurve Gent

Simon Lapworth

1 competition

  • Oxford FITA 2014

Compound Gent

Terri-Ann Firth

1 competition

  • WCA Junior Team 2018

Recurve Lady Junior

Tim Nash

1 competition

  • Oxford FITA 2013

Compound Gent

Tracey Gibson

1 competition

  • Warwick Open Novice 2016

Recurve Lady Novice

Verity Gray

4 competitions

  • Oxford Team 2019
  • Oxford Tier 2 2019
  • Derby Uni WA18 2015
  • Oxford Team 2017

Recurve Lady