Target List

Sessions:
  • Sunday, 24th June - 9:30 a.m.
  • Sunday, 24th June - 1:30 p.m.

View PDF

Sunday, 24th June - 9:30 a.m.

1A Thilina Abeywickrama

Oxford Uni

Recurve Gent

1B Terry Rendle

South Oxon

Recurve Gent

1C Marc Tamlyn

Oxford

Recurve Gent

1D David Timmins

Oxford Uni

Recurve Gent

2A Rod Cox

South Oxon

Recurve Gent

2B Matthew Langton

Oxford Uni

Recurve Gent

2C Steve Polley

Oxford

Recurve Gent

2D Jack Sobey

Oxford Uni

Recurve Gent

3A Charlie Upton

Banbury Cross

Longbow Gent

3B Roy Goddard

South Oxon

Longbow Gent

3C Derrick Cox

Oxford

Longbow Gent

3D Bob McGregor

Windrush Bowmen

Longbow Gent

4A

4B

4C Nigel Parkin

Oxford

Compound Gent

4D Mike Brewis

Banbury Cross

Compound Gent

5A Paul Upton

Windrush Bowmen

Compound Gent

5B Steven Hawkins

Banbury Cross

Compound Gent

5C

5D Milan Frank

Harlequin

Compound Gent

6A Kat Baier

Oxford

Compound Lady

6B Nichola Simpson

Oxford

Compound Lady

6C Annie White

Oxford Uni

Barebow Lady

6D Mike Mills

Banbury Cross

Recurve Gent

7A Antje Frotscher

Oxford

Recurve Lady

7B Eléonore Cossade

Oxford Uni

Recurve Lady

7C Simon Stubbs

Banbury Cross

Recurve Gent

7D Jonathan Potts

Windrush Bowmen

Recurve Gent

8A

8B

8C

8D

9A Lana Weston

Banbury Cross

Compound Lady

9B

9C

9D

10A Sam Upton

Banbury Cross

Recurve Lady

10B Emilyrose Stubbs

Banbury Cross

Recurve Lady Junior

10C Jessica Upton

Banbury Cross

Recurve Lady Junior

10D Darryl Cook

Banbury Cross

Recurve Gent

11A

11B

11C

11D

12A Trina Tait

Banbury Cross

Recurve Lady

12B Rebecca Upton

Banbury Cross

Compound Lady Junior

12C Max Weston

Banbury Cross

Recurve Gent Junior

12D

Sunday, 24th June - 1:30 p.m.

4A Martin Stone

Oxford

Recurve Gent

4B

4C

4D

5A

5B

5C

5D

6A

6B

6C

6D

7A

7B

7C

7D

8A Anita Stubbs

Banbury Cross

Barebow Lady

8B Matt Weston

Banbury Cross

American Flatbow Gent

8C Sheila Cox

South Oxon

Recurve Lady

8D Corinne Stone

Oxford

Recurve Lady

9A

9B

9C Somprasit Sutthikhot

Banbury Cross

Recurve Gent

9D Eric Knowles

Banbury Cross

Recurve Gent

10A

10B

10C

10D

11A George Stubbs

Banbury Cross

Compound Gent Junior

11B Adam Roberts

Banbury Cross

Traditional Gent

11C

11D

12A

12B

12C

12D

13A Luke Stevens

Banbury Cross

Recurve Gent

13B Rhiannon Mills

Banbury Cross

Recurve Lady Junior

13C Emile den-Kader

Banbury Cross

Traditional Gent Junior

13D Dug Ansley

Banbury Cross

Recurve Gent

14A Jeremy Beesley

Banbury Cross

Recurve Gent

14B Nikki Lenton

Banbury Cross

Recurve Lady

14C Lynn Brodey

Banbury Cross

Recurve Lady

14D Carlos Soares-Vieira

Oxford

Recurve Gent