Target List

Sessions:
  • Saturday, 12th May - 9:30 a.m.
  • Sunday, 13th May - 9:30 a.m.

View PDF

Saturday, 12th May - 9:30 a.m.

1A Yulia Larkins

Aquarius

Recurve Lady

1B Jeanetta Braun

Brent Valley

Recurve Lady

1C Kirstin Lewis

London

Recurve Lady

1D Linda Haines

Evesham

Recurve Lady

2A Victoria Savage

Droitwich

Recurve Lady

2B Joann Lunt

Stratford Archers

Recurve Lady

2C Sam Fowler

Whiteleaf

Recurve Lady

2D Lizzie Cantopher

Wellingborough

Recurve Lady

3A Jenny Charman

Chiltern

Recurve Lady

3B Sarah Tidder

Newport Pagnell

Recurve Lady

3C Estelle Edwick

Barnstaple

Recurve Lady

3D Laura Bell

Nottingham Uni

Recurve Lady

4A Helen Neuman

Wellingborough

Recurve Lady

4B Stephanie Jackson

Fakenham Bowmen

Recurve Lady

4C Karen Sarimento

Aquarius

Recurve Lady

4D Rachel Jones

AGB

Recurve Lady

5A

5B Deb Charles

Aquarius

Recurve Lady

5C Danielle Tighe

Chessington Bowmen

Recurve Lady

5D Lisa Cooper

The Foxes

Recurve Lady

6A Naomi Folkard

Royal Leamington Spa

Recurve Lady

6B Rebecca Green

AGB

Recurve Lady

6C Lizzie Bell

Edinburgh Uni

Recurve Lady

6D Rebecca Dawson

Corus Deeside

Recurve Lady

7A Zena Barker

Loco Bowmen

Recurve Lady

7B Charlotte Burgess

Bowmen of Bruntwood

Recurve Lady

7C Nicky Hunt

Deben

Recurve Lady

7D Rachel Vines

Supermarine

Recurve Lady

8A Emma Chappell

AGB

Recurve Lady

8B Linda Keen

Chiltern Archery Club

Recurve Lady

8C Louise Colville

Mole Valley

Recurve Lady

8D Jane Prior

Supermarine

Recurve Lady

9A Alison Williamson

Long Mynd Archers

Recurve Lady

9B Stephanie Pinnells

AC Delco

Recurve Lady

9C Jane Lowes

Durham City Archers

Recurve Lady

9D Laure Bourguignon

South Bucks Archers

Recurve Lady

10A Jemma Morris

Llantarnam

Recurve Lady

10B Amy Oliver

Dearne Valley

Recurve Lady

10C

10D Simone Dent

West Essex Bowmen

Recurve Lady

11A Huw Jones

Warfield

Recurve Gent

11B David Long

City of Cambridge

Recurve Gent

11C Andrew Somers

Cambridge University Alumni

Recurve Gent

11D Sean Evans

Cheltenham

Recurve Gent

12A Christopher Baigent

Southampton

Recurve Gent

12B Peter Dent

West Sussex Bowmen

Recurve Gent

12C Gary Ward

Brent Valley

Recurve Gent

12D Paul Jones

East Riding

Recurve Gent

13A Simon Bradshaw

Whiteleaf

Recurve Gent

13B Mark Smith

Bath

Recurve Gent

13C Ian Harris

Mayflower

Recurve Gent

13D Peter Webb

Malvern Archers

Recurve Gent

14A Tony Derrick

Brent Valley

Recurve Gent

14B Matt Webb

Mayflower

Recurve Gent

14C Petr Lochman

Aquarius

Recurve Gent

14D Ged Lineham

Friskney Bowmen

Recurve Gent

15A Jude Barker-Mill

London

Recurve Gent

15B Ladislav Kozubik

Aquarius

Recurve Gent

15C Michael Judd

Mayflower

Recurve Gent

15D Thilina Abeywickrama

Oxford Uni

Recurve Gent

16A Shaun D'Souza

London

Recurve Gent

16B Florland Sarmiento

Aquarius

Recurve Gent

16C Lifei Zhang

Essex Uni

Recurve Gent

16D Justyn Fowler

Whiteleaf

Recurve Gent

17A Glyn Ball

Lough Cuan

Recurve Gent

17B Jonathan Shales

V

Recurve Gent

17C Simon Terry

Chorley

Recurve Gent

17D Rob Hallworth

Bowmen of Bruntwood

Recurve Gent

18A Adrian Charman

Chiltern

Recurve Gent

18B Tom Barber

Thorpe Hamlet Archery Club

Recurve Gent

18C Mike Durham

Greenwood Osterley

Recurve Gent

18D Phil Middleton

Pastures

Recurve Gent

19A Andrew Shreeves

Clophill

Recurve Gent

19B

19C Mark Nesbitt

Ballyvally

Recurve Gent

19D Chris Marsh

Audco

Recurve Gent

20A Gyorgy Zsiga

Long Buckby

Recurve Gent

20B Bryan Regan

Harlequin

Recurve Gent

20C

20D Jonty Edgar

Abbey

Recurve Gent

21A Andy Griffin

Cheltenham

Recurve Gent

21B Chris Fry

Nottingham Uni

Recurve Gent

21C John Bruce

King's Lynn Bowmen Archery Club

Recurve Gent

21D

22A Simon Powell

Bowmen of Ardleigh

Recurve Gent

22B Andy Melton

Minchinhampton

Recurve Gent

22C

22D Ashe Morgan

Cheltenham

Recurve Gent

23A Jonathan Rabone

Westcott

Recurve Gent

23B Wayne Cross

Ruislip

Recurve Gent

23C Harry Taylor

Woking

Recurve Gent

23D Richard White

Chessington Bowmen

Recurve Gent

24A Matthew Bliss

Bayeux Bowmen

Recurve Gent

24B Bob Lowe

Meriden

Recurve Gent

24C Ian Hannaford

Wellingborough

Recurve Gent

24D Simon Axon

Droitwich

Recurve Gent

25A Chris Trolan

Meriden

Recurve Gent

25B

25C Kenny Hosegood

Loco Bowmen

Recurve Gent

25D Alexander Smith

North Cheshire Bowmen

Recurve Gent

26A Pete James

Meriden

Recurve Gent

26B Jason Wright

Saville Bowmen

Recurve Gent

26C Paul Povey

Derwent Bowmen

Recurve Gent

26D

27A Michael Peart

Deben

Recurve Gent

27B John Hartfield

Newport Pagnell

Recurve Gent

27C Richard Fitzgerald

Guildford

Recurve Gent

27D Kelvin Read

Moorshall Bowmen

Recurve Gent

28A Ewan Turnbull

Sellafield Archery Club

Recurve Gent

28B James Suckling

Mole Valley

Recurve Gent

28C John Prior

Supermarine

Recurve Gent

28D Michael Pinnells

AC Delco

Recurve Gent

29A Mark Farrow

The Company of Scorton Archers

Recurve Gent

29B Kevin Cassidy

Forest of Bere

Recurve Gent

29C Glen Croft

Burton Bridge Archers

Recurve Gent

29D Jevgenijs Lipins

King's Lynn Bowmen Archery Club

Recurve Gent

30A

30B James Towle

AC Delco

Recurve Gent

30C

30D James Dudley

Old Basing

Recurve Gent

31A Mark Constable

Swan

Compound Gent

31B Chris Earp

Royal Leamington Spa

Compound Gent

31C Christopher Cassells

Greenwood Osterley

Compound Gent

31D Chris Horan

Castle Moat & Folkestone Bowmen

Compound Gent

32A Mike Kells

Swan

Compound Gent

32B Colin Geenes

Meriden

Compound Gent

32C Matt Arnold

Cleve

Compound Gent

32D Jonas Serna

Euston Park Bowmen

Compound Gent

33A Ben Edwards

Friars Gate Archers

Compound Gent

33B Duncan Busby

Blackthorn Bowmen

Compound Gent

33C Alex Evans

Abbey

Compound Gent

33D Alex Purser

Mayflower

Compound Gent

34A Liam Grimwood

Blackthorn Bowmen

Compound Gent

34B Steve Glover

Exmouth

Compound Gent

34C Tony Fletcher

Bowmen of the Peak

Compound Gent

34D Kim Bulley

Supermarine

Compound Gent

35A Tapani Kalmaru

The Castle Archers

Compound Gent

35B Ben Glover

Oxford Uni

Compound Gent

35C Ben Humphrys

Hampstead

Compound Gent

35D Andy Rikunenko

Redditch Company of Archers

Compound Gent

36A Chris Price

Droitwich

Compound Gent

36B Andrew Jackson

Fakenham Bowmen

Compound Gent

36C Milan Frank

Harlequin

Compound Gent

36D Vladas Sigauskas

Euston Park Bowmen

Compound Gent

37A Richard Hennahane

Bowmen of Bruntwood

Compound Gent

37B David Fall

Mayflower

Compound Gent

37C Tom Patchell

Southampton

Compound Gent

37D

38A Jon Nott

Saints and Sinners Bowmen

Compound Gent

38B Sy Grinham

Crawley

Compound Gent

38C James King

Colchester & District

Compound Gent

38D Malcolm Rees

Guildford

Compound Gent

39A Chris White

Rugby Bowmen

Compound Gent

39B Dean Layton-James

Bowbrook Archers

Compound Gent

39C Jake Burn

AC Delco

Compound Gent

39D Simon Froggatt

Sherwood A

Compound Gent

40A Adam Ravenscroft

Bowflights Archery Club

Compound Gent

40B Steve Brunt

Bowmen of the Peak

Compound Gent

40C Mark Garner

City of Cambridge

Compound Gent

40D San Doan

Leek

Compound Gent

41A Stephen Brownhill

New Century Bowmen

Compound Gent

41B Adrian Blewett

Hertford CofA

Compound Gent

41C Ben Edwards

Leek

Compound Gent

41D Leigh Bradley

Llandaff City Bowmen

Compound Gent

42A James Bingham

Bowman of Birstall

Compound Gent

42B Philip Glover

Mayflower

Compound Gent

42C Alex Bradley

Llandaff City Bowmen

Compound Gent

42D Chris Bell

Saints and Sinners Bowmen

Compound Gent

43A Jean Howells

Pentref

Compound Lady

43B Nichola Simpson

Oxford

Compound Lady

43C Helen Harris

Mayflower

Compound Lady

43D Rebekah Roshan

Leek

Compound Lady

44A Jan Howells

Pentref

Compound Lady

44B Pauline Purfitt

Chippenham

Compound Lady

44C Kim Swetman

Blandy Jenkins

Compound Lady

44D Rebecca Blewett

Hertford CofA

Compound Lady

45A Lucy Holderness

Clophill

Compound Lady

45B Emma Terry

Chorley

Compound Lady

45C Linda Townsend

Club AZ Archers

Compound Lady

45D Sophie Brown

Mayflower

Compound Lady

46A Dave Humphrys

Hampstead

Compound Gent

46B Andrea Gales

Woking

Compound Lady

46C Philippa Lowe

Meriden

Compound Lady

46D Jelena Babinina

Euston Park Bowmen

Compound Lady

47A Sheila Harris

Redhill

Compound Lady

47B Pippa Britton

Llantarnam

Compound Lady

47C Jodie Grinham

Crawley

Compound Lady

47D Rikki Bingham

Bowman of Birstall

Compound Lady

48A Christie Westman

Bowman of Birstall

Compound Lady

48B Anna King

Colchester & District

Compound Lady

48C Mati Lang

Brent Valley

Compound Lady

48D Sandra Warner

Westcott

Compound Lady

49A

49B Louise Farrow

The Company of Scorton Archers

Compound Lady

49C Georgina Morris

Llantarnam

Compound Lady

49D Rebecca Hutchings

Deer Park

Compound Lady

50A Joanne Garner

City of Cambridge

Compound Lady

50B

50C

50D Dot Cooper

Lichfield Archers

Compound Lady

Sunday, 13th May - 9:30 a.m.

1A Yulia Larkins

Aquarius

Recurve Lady

1B Jeanetta Braun

Brent Valley

Recurve Lady

1C Kirstin Lewis

London

Recurve Lady

1D Linda Haines

Evesham

Recurve Lady

2A Victoria Savage

Droitwich

Recurve Lady

2B Joann Lunt

Stratford Archers

Recurve Lady

2C Sam Fowler

Whiteleaf

Recurve Lady

2D Lizzie Cantopher

Wellingborough

Recurve Lady

3A Jenny Charman

Chiltern

Recurve Lady

3B Sarah Tidder

Newport Pagnell

Recurve Lady

3C Estelle Edwick

Barnstaple

Recurve Lady

3D Laura Bell

Nottingham Uni

Recurve Lady

4A Helen Neuman

Wellingborough

Recurve Lady

4B Stephanie Jackson

Fakenham Bowmen

Recurve Lady

4C Karen Sarimento

Aquarius

Recurve Lady

4D Rachel Jones

AGB

Recurve Lady

5A Laura Edgar

Abbey

Longbow Lady

5B Deb Charles

Aquarius

Recurve Lady

5C Danielle Tighe

Chessington Bowmen

Recurve Lady

5D Lisa Cooper

The Foxes

Recurve Lady

6A Naomi Folkard

Royal Leamington Spa

Recurve Lady

6B Rebecca Green

AGB

Recurve Lady

6C Lizzie Bell

Edinburgh Uni

Recurve Lady

6D Rebecca Dawson

Corus Deeside

Recurve Lady

7A Zena Barker

Loco Bowmen

Recurve Lady

7B Charlotte Burgess

Bowmen of Bruntwood

Recurve Lady

7C Nicky Hunt

Deben

Recurve Lady

7D Rachel Vines

Supermarine

Recurve Lady

8A Emma Chappell

AGB

Recurve Lady

8B Linda Keen

Chiltern Archery Club

Recurve Lady

8C Louise Colville

Mole Valley

Recurve Lady

8D Jane Prior

Supermarine

Recurve Lady

9A Alison Williamson

Long Mynd Archers

Recurve Lady

9B Stephanie Pinnells

AC Delco

Recurve Lady

9C Jane Lowes

Durham City Archers

Recurve Lady

9D Laure Bourguignon

South Bucks Archers

Recurve Lady

10A Jemma Morris

Llantarnam

Recurve Lady

10B Laura Swetman

Blandy Jenkins

Recurve Lady

10C

10D Simone Dent

West Essex Bowmen

Recurve Lady

11A Huw Jones

Warfield

Recurve Gent

11B David Long

City of Cambridge

Recurve Gent

11C Andrew Somers

Cambridge University Alumni

Recurve Gent

11D Sean Evans

Cheltenham

Recurve Gent

12A Christopher Baigent

Southampton

Recurve Gent

12B Peter Dent

West Sussex Bowmen

Recurve Gent

12C Gary Ward

Brent Valley

Recurve Gent

12D Paul Jones

East Riding

Recurve Gent

13A Simon Bradshaw

Whiteleaf

Recurve Gent

13B Mark Smith

Bath

Recurve Gent

13C Ian Harris

Mayflower

Recurve Gent

13D Peter Webb

Malvern Archers

Recurve Gent

14A Tony Derrick

Brent Valley

Recurve Gent

14B Matt Webb

Mayflower

Recurve Gent

14C Petr Lochman

Aquarius

Recurve Gent

14D Ged Lineham

Friskney Bowmen

Recurve Gent

15A Jude Barker-Mill

London

Recurve Gent

15B Ladislav Kozubik

Aquarius

Recurve Gent

15C Michael Judd

Mayflower

Recurve Gent

15D Thilina Abeywickrama

Oxford Uni

Recurve Gent

16A Shaun D'Souza

London

Recurve Gent

16B Florland Sarmiento

Aquarius

Recurve Gent

16C Lifei Zhang

Essex Uni

Recurve Gent

16D Justyn Fowler

Whiteleaf

Recurve Gent

17A Glyn Ball

Lough Cuan

Recurve Gent

17B Jonathan Shales

V

Recurve Gent

17C Simon Terry

Chorley

Recurve Gent

17D Rob Hallworth

Bowmen of Bruntwood

Recurve Gent

18A Adrian Charman

Chiltern

Recurve Gent

18B Tom Barber

Thorpe Hamlet Archery Club

Recurve Gent

18C Mike Durham

Greenwood Osterley

Recurve Gent

18D Phil Middleton

Pastures

Recurve Gent

19A Andrew Shreeves

Clophill

Recurve Gent

19B

19C Mark Nesbitt

Ballyvally

Recurve Gent

19D Chris Marsh

Audco

Recurve Gent

20A Gyorgy Zsiga

Long Buckby

Recurve Gent

20B Bryan Regan

Harlequin

Recurve Gent

20C

20D Jonty Edgar

Abbey

Recurve Gent

21A Andy Griffin

Cheltenham

Recurve Gent

21B Chris Fry

Nottingham Uni

Recurve Gent

21C John Bruce

King's Lynn Bowmen Archery Club

Recurve Gent

21D James Tighe

Chessington Bowmen

Recurve Gent

22A David Timmins

Oxford Uni

Recurve Gent

22B Andy Melton

Minchinhampton

Recurve Gent

22C

22D Ashe Morgan

Cheltenham

Recurve Gent

23A Jonathan Rabone

Westcott

Recurve Gent

23B Wayne Cross

Ruislip

Recurve Gent

23C Harry Taylor

Woking

Recurve Gent

23D Richard White

Chessington Bowmen

Recurve Gent

24A Matthew Bliss

Bayeux Bowmen

Recurve Gent

24B Bob Lowe

Meriden

Recurve Gent

24C Ian Hannaford

Wellingborough

Recurve Gent

24D Simon Axon

Droitwich

Recurve Gent

25A Chris Trolan

Meriden

Recurve Gent

25B John Reace

Newport Pagnell

Recurve Gent

25C Kenny Hosegood

Loco Bowmen

Recurve Gent

25D Alexander Smith

North Cheshire Bowmen

Recurve Gent

26A Pete James

Meriden

Recurve Gent

26B Jason Wright

Saville Bowmen

Recurve Gent

26C Paul Povey

Derwent Bowmen

Recurve Gent

26D

27A Michael Peart

Deben

Recurve Gent

27B John Hartfield

Newport Pagnell

Recurve Gent

27C Richard Fitzgerald

Guildford

Recurve Gent

27D Kelvin Read

Moorshall Bowmen

Recurve Gent

28A Ewan Turnbull

Sellafield Archery Club

Recurve Gent

28B James Suckling

Mole Valley

Recurve Gent

28C John Prior

Supermarine

Recurve Gent

28D Michael Pinnells

AC Delco

Recurve Gent

29A Mark Farrow

The Company of Scorton Archers

Recurve Gent

29B Kevin Cassidy

Forest of Bere

Recurve Gent

29C Glen Croft

Burton Bridge Archers

Recurve Gent

29D Jevgenijs Lipins

King's Lynn Bowmen Archery Club

Recurve Gent

30A Kevin Sutherland

Deer Park

Barebow Gent

30B James Towle

AC Delco

Recurve Gent

30C

30D James Dudley

Old Basing

Recurve Gent

31A Mark Constable

Swan

Compound Gent

31B Chris Earp

Royal Leamington Spa

Compound Gent

31C Christopher Cassells

Greenwood Osterley

Compound Gent

31D Chris Horan

Castle Moat & Folkestone Bowmen

Compound Gent

32A Mike Kells

Swan

Compound Gent

32B Colin Geenes

Meriden

Compound Gent

32C Matt Arnold

Cleve

Compound Gent

32D Jonas Serna

Euston Park Bowmen

Compound Gent

33A Ben Edwards

Friars Gate Archers

Compound Gent

33B Duncan Busby

Blackthorn Bowmen

Compound Gent

33C Alex Evans

Abbey

Compound Gent

33D Alex Purser

Mayflower

Compound Gent

34A Liam Grimwood

Blackthorn Bowmen

Compound Gent

34B Steve Glover

Exmouth

Compound Gent

34C Tony Fletcher

Bowmen of the Peak

Compound Gent

34D Kim Bulley

Supermarine

Compound Gent

35A Tapani Kalmaru

The Castle Archers

Compound Gent

35B Ben Glover

Oxford Uni

Compound Gent

35C Ben Humphrys

Hampstead

Compound Gent

35D Andy Rikunenko

Redditch Company of Archers

Compound Gent

36A Chris Price

Droitwich

Compound Gent

36B Andrew Jackson

Fakenham Bowmen

Compound Gent

36C Milan Frank

Harlequin

Compound Gent

36D Vladas Sigauskas

Euston Park Bowmen

Compound Gent

37A Richard Hennahane

Bowmen of Bruntwood

Compound Gent

37B David Fall

Mayflower

Compound Gent

37C Tom Patchell

Southampton

Compound Gent

37D Stefan Erasmus

Fox Archers

Compound Gent

38A Jon Nott

Saints and Sinners Bowmen

Compound Gent

38B Alan Price

Farnham Archers

Compound Gent

38C James King

Colchester & District

Compound Gent

38D Malcolm Rees

Guildford

Compound Gent

39A Chris White

Rugby Bowmen

Compound Gent

39B Dave Humphrys

Hampstead

Compound Gent

39C Jake Burn

AC Delco

Compound Gent

39D Simon Froggatt

Sherwood A

Compound Gent

40A Adam Ravenscroft

Bowflights Archery Club

Compound Gent

40B Steve Brunt

Bowmen of the Peak

Compound Gent

40C Mark Garner

City of Cambridge

Compound Gent

40D San Doan

Leek

Compound Gent

41A Stephen Brownhill

New Century Bowmen

Compound Gent

41B Adrian Blewett

Hertford CofA

Compound Gent

41C Ben Edwards

Leek

Compound Gent

41D Leigh Bradley

Llandaff City Bowmen

Compound Gent

42A James Bingham

Bowman of Birstall

Compound Gent

42B Philip Glover

Mayflower

Compound Gent

42C Alex Bradley

Llandaff City Bowmen

Compound Gent

42D Chris Bell

Saints and Sinners Bowmen

Compound Gent

43A Jean Howells

Pentref

Compound Lady

43B Nichola Simpson

Oxford

Compound Lady

43C Helen Harris

Mayflower

Compound Lady

43D Rebekah Roshan

Leek

Compound Lady

44A Jan Howells

Pentref

Compound Lady

44B Pauline Purfitt

Chippenham

Compound Lady

44C Kim Swetman

Blandy Jenkins

Compound Lady

44D Rebecca Blewett

Hertford CofA

Compound Lady

45A Lucy Holderness

Clophill

Compound Lady

45B Emma Terry

Chorley

Compound Lady

45C Linda Townsend

Club AZ Archers

Compound Lady

45D Sophie Brown

Mayflower

Compound Lady

46A Joanne Garner

City of Cambridge

Compound Lady

46B Andrea Gales

Woking

Compound Lady

46C Philippa Lowe

Meriden

Compound Lady

46D Jelena Babinina

Euston Park Bowmen

Compound Lady

47A Sheila Harris

Redhill

Compound Lady

47B Pippa Britton

Llantarnam

Compound Lady

47C

47D Rikki Bingham

Bowman of Birstall

Compound Lady

48A Christie Westman

Bowman of Birstall

Compound Lady

48B Anna King

Colchester & District

Compound Lady

48C Mati Lang

Brent Valley

Compound Lady

48D Sandra Warner

Westcott

Compound Lady

49A

49B Louise Farrow

The Company of Scorton Archers

Compound Lady

49C Georgina Morris

Llantarnam

Compound Lady

49D Rebecca Hutchings

Deer Park

Compound Lady

50A

50B

50C

50D