Target List

Sessions:
  • Saturday, 29th November - 9:30 a.m.
  • Saturday, 29th November - 12 p.m.
  • Saturday, 29th November - 2:30 p.m.

View PDF

Saturday, 29th November - 9:30 a.m.

1A Franca Koenig

Oxford Uni

Recurve Lady Novice

1B Michael King

South Oxon

Recurve Gent

1C Marc Tamlyn

Oxford

Recurve Gent

1D Huw Jones

St Kingsmark

Recurve Gent

2A Amanda Llewellyn

Buscot Park

Recurve Lady

2B Anna Podgorski

Oxford

Recurve Lady Junior

2C Thilina Abeywickrama

Oxford

Recurve Gent

2D Derrick Cox

Oxford

Longbow Gent

3A Tim Saxby

Oxford

Recurve Gent Novice

3B Michaela Lake

Eastbourne Archers

Barebow Lady

3C Amaryllis Barton

Oxford Uni

Recurve Lady

3D Steven Hamilton

CMO Bowmen

Barebow Gent

4A Jason Meehan

CMO Bowmen

Barebow Gent

4B Marcin Witkowski

Oxford Uni

Recurve Gent Novice

4C Klara Fay

Oxford Uni

Recurve Lady

4D Annie White

Oxford

Barebow Lady

5A Thomas Kloska

Oxford

Recurve Gent Junior

5B Sirui Wang

Oxford Uni

Recurve Gent Novice

5C Kirstie Smith

Oxford Uni

Recurve Lady

5D

6A Charikleia Lada

Oxford

Recurve Lady Novice

6B Jack Sobey

Oxford

Compound Gent

6C Ioannis Chrisinas

Oxford

Recurve Gent

6D Pauline Burfitt

Chippenham

Compound Lady

Saturday, 29th November - 12 p.m.

1A Sally Ann Brothers

Oxford

Recurve Lady Novice

1B Fausto Vieira

Harlequin

Recurve Gent Novice

1C Tim Holmes

Oxford

Recurve Gent

1D Huw Jones

St Kingsmark

Recurve Gent

2A John Butler

Chippenham

Barebow Gent

2B Christopher Roberts

Whiteleaf

Barebow Gent

2C Eléonore Cossade

Oxford Uni

Recurve Lady

2D Eva Gronbech

Oxford

Recurve Lady

3A Liam Mackenzie

Oxford

Recurve Gent Novice Junior

3B Michaela Lake

Eastbourne Archers

Barebow Lady

3C Alastair Leiper

Oxford

Recurve Gent

3D Jake Deacon

Oxford

Barebow Gent Novice Junior

4A Jason Meehan

CMO Bowmen

Barebow Gent

4B Maya Gheorghe

South Oxon

Recurve Lady Novice

4C Steven Hamilton

CMO Bowmen

Barebow Gent

4D Patrick Huston

East Belfast

Recurve Gent

5A David Wakefield

Chippenham

Recurve Gent Novice

5B Jeremy Avery

Oxford

Recurve Gent Novice

5C Howard Moore

Oxford

Recurve Gent

5D Alzbeta Hulikova

Oxford

Recurve Lady

6A Gerald Gan

Oxford Uni

Recurve Gent Novice

6B Malcolm Hanlon

Oxford

Recurve Gent Novice

6C Lukasz Danel

Oxford

Recurve Gent

6D Zygmunt Kociela

Oxford

Recurve Gent

7A Rheanna Hall

Oxford Uni

Recurve Lady Novice

7B Simon Royal

Oxford

Compound Gent

7C John Burden

Oxford Uni

Recurve Gent Novice

7D Richard Hobley

Oxford

Compound Gent

8A Reece Whiting

Oxfordshire ACF

Compound Gent Novice Junior

8B Brian Perry

Windrush Bowmen

Compound Gent

8C John Royal

Oxford

Compound Gent

8D Lloyd Wallington

Oxford

Compound Gent

9A

9B

9C

9D

Saturday, 29th November - 2:30 p.m.

1A Thomas Sudell

Oxford Uni

Longbow Gent

1B Roy Goddard

South Oxon

Longbow Gent

1C Tim Holmes

Oxford

Recurve Gent

1D Alex West

South Oxon

Recurve Gent

2A Stephanie Deacon

Oxford

Barebow Lady Novice

2B Archie Pepper

South Oxon

Recurve Gent Novice Junior

2C Antje Frotscher

Oxford

Recurve Lady

2D Charles Read

South Oxon

Recurve Gent

3A Richard Pepper

South Oxon

Recurve Gent Novice

3B Ryan Carpenter

Oxfordshire ACF

Barebow Gent Novice Junior

3C Ophelie Hillairet

South Oxon

Recurve Lady

3D Ray Park

Oxford

Recurve Gent

4A Craig Pickett

Oxfordshire ACF

Barebow Gent Novice Junior

4B Emily West

South Oxon

Recurve Lady Junior

4C Alexander Smith

Oxford Uni

Recurve Gent

4D Patrick Huston

East Belfast

Recurve Gent

5A David Gittens

Oxford

Recurve Gent Novice

5B Richard Potter

Oxford

Recurve Gent Novice

5C Charlie Birch

Oxford Uni

Recurve Lady

5D Simon Eberz

Oxford Uni

Recurve Gent

6A John Greenhill

Windrush Bowmen

Recurve Gent

6B Megan Norwood

Oxfordshire ACF

Barebow Lady Novice Junior

6C Ciprian Zahan

Oxford Uni

Recurve Gent

6D Fred Golding

South Oxon

Recurve Gent

7A Callum Henfrey

Oxford Uni

Recurve Gent Novice

7B Ben Glover

Oxford Uni

Compound Gent

7C Kevin Jones

Whiteleaf

Recurve Gent

7D Nat Merry

Oxford

Compound Lady

8A Hannah Boiling

Oxfordshire ACF

Compound Lady Novice Junior

8B Abigail House

Oxford

Compound Lady Novice

8C Nigel Parkin

Oxford

Compound Gent

8D Kat Baier

Oxford

Compound Lady