PDF PDF (top 8 only) CSV JSON

2017/08/26 08:45 AM
Gent Recurve
1 Kieran Slater Win & Win 652 23 9
2 Alexander Smith Oxfordshire 636 17 2
3 Michael Judd Ditchling & Mayflower 634 26 9
4 Christopher Baigent The Archery Shop 625 20 5
5 Sonnie Emeney Team Eric 619 14 5
6 Sherman Ip University of Warwick 619 14 3
7 Howard Moore Oxford Archers 613 13 2
8 Chris Newman Andover Archers 588 10 1
9 Christopher Avins Team Warwickshire 586 10 3
10 Andrew Clark Oxford ATC 571 12 2
11 Ioannis Chrisinas Oxford Archers 550 8 2
12 George Thomas Oxford Archers 522 7 2
13 David Berrill Chippenham Archers 508 7 3
14 Clive Atkinson Essex 489 5 2
15 Marc Tamlyn Wallingford Castle Archers 484 4 1
16 Chris Charlesworth Oxford Archers 392 0 0
Lady Recurve
1 Rebekah Tipping Win & Win 625 14 6
2 Eleanor Piper Surrey 609 11 2
3 Pip Taylor Team Clickers 608 15 3
4 Eléonore Cossade Oxford ATC 598 8 4
5 Susi Atkinson Essex 585 10 2
6 Emma Davis Team Warwickshire 577 10 2
7 Petra Ginman Ditchling & Mayflower 565 5 1
8 Charlie Birch Wallingford Castle Archers 555 9 4
9 Amanda George Ina 555 7 2
10 Klara Fay Oxfordshire 554 3 2
11 Tara Mackinnon Wolverhampton C of A 553 5 1
12 Charlotte Baigent The Archery Shop 544 7 3
13 Donna Mills Rivernook Bowmen 538 4 1
14 Abigail Loader Andover Archers 532 11 4
15 Veronique Oaks Trent Valley Archers 475 5 2
16 Amanda Berrill Chippenham Archers 274 2 1
Sarah Lupton Team Eric DNS
Gent Compound
1 Mark Rudd Wales Archery (the Young Ones) 692 45 17
2 Daniel Tompkins GB squad 692 45 15
3 Carl Richards Meriden AC 692 45 11
4 Julien Beauquel Leamington 686 42 18
5 Jon Goodman Clickers Pro Staff 682 39 18
6 Neil Gunstone Swan Archers 682 39 14
7 Andrew Jackson Fakenham Bowmen 681 35 16
8 Matthew Tuck Wales Archery 666 29 10
9 Scott Potter Wyre Forest Company of Archers 660 32 9
10 Jacek Pedziwiatr AGB 659 26 15
11 Sam Rees University of Birmingham 654 25 11
12 Paul Baptiste Andover Archers 631 16 5
13 Ben Glover Oxford Archers 626 18 8
Stephen Ramdeen Royal Richmond AC DNS
Matthew Wong Lethen Archers DNS
Simon Froggatt Hoyt Prevail Pro Staff DNS
Lady Compound
1 Susan Corless GB squad 684 40 14
2 Michelle Sword The Archery Shop 683 37 17
3 Andrea Gales Clickers Pro Staff 679 36 20
4 Lucy O'Sullivan Hoyt Prevail Pro Staff 676 35 12
5 Anne Rutland Wyre Forest Company of Archers 666 29 9
6 Pauline Burfitt Wales Archery (the Young Ones) 664 31 14
7 Verity Gray Meriden AC 646 25 6
8 Julie Chenery Bowmen of Burleigh 645 26 8
9 Victoria Loader Andover Archers 641 19 10
10 Marion Sambridge Oxford Archers 638 22 9
11 Liana Perry Oxford Archers 577 11 6
12 Alice Cotton University of Birmingham 575 10 2
13 Jane Lawrence-Tuck Wales Archery 572 13 4
14 Rachel Jackson Fakenham Bowmen 549 9 1
15 Vicci Flack Swan Archers 215 Retired
2017/08/26 01:00 PM
Gent Recurve
1 Tom Hall Team Clickers 663 32 10
2 Michael Judd Ditchling & Mayflower 658 26 8
3 Alexander Smith Oxfordshire 653 25 6
4 Sonnie Emeney Team Eric 645 22 6
5 Kieran Slater Win & Win 644 19 3
6 Christopher Baigent The Archery Shop 627 19 5
7 Sherman Ip University of Warwick 601 18 4
8 Howard Moore Oxford Archers 590 11 3
9 Chris Newman Andover Archers 585 8 0
10 Ioannis Chrisinas Oxford Archers 577 12 4
11 Andrew Clark Oxford ATC 564 9 3
12 Christopher Avins Team Warwickshire 554 7 2
13 David Berrill Chippenham Archers 505 8 3
14 George Thomas Oxford Archers 503 4 2
15 Clive Atkinson Essex 461 4 1
16 Marc Tamlyn Wallingford Castle Archers 421 3 0
Chris Charlesworth Oxford Archers DNS
Lady Recurve
1 Eleanor Piper Surrey 629 19 7
2 Pip Taylor Team Clickers 620 19 5
3 Rebekah Tipping Win & Win 613 11 4
4 Charlie Birch Wallingford Castle Archers 572 11 3
5 Susi Atkinson Essex 572 8 1
6 Eléonore Cossade Oxford ATC 567 10 2
7 Klara Fay Oxfordshire 542 12 5
8 Donna Mills Rivernook Bowmen 542 4 2
9 Amanda George Ina 537 4 2
10 Tara Mackinnon Wolverhampton C of A 492 6 2
11 Abigail Loader Andover Archers 485 3 1
12 Veronique Oaks Trent Valley Archers 439 3 0
13 Petra Ginman Ditchling & Mayflower 264 Retired
14 Amanda Berrill Chippenham Archers 127 Retired
Sarah Lupton Team Eric DNS
Gent Compound
1 Carl Richards Meriden AC 695 49 21
2 Andrew Jackson Fakenham Bowmen 689 44 15
3 Daniel Tompkins GB squad 685 40 14
4 Mark Rudd Wales Archery (the Young Ones) 681 35 19
5 Jon Goodman Clickers Pro Staff 678 37 15
6 Julien Beauquel Leamington 677 35 8
7 Matthew Tuck Wales Archery 667 33 9
8 Jacek Pedziwiatr AGB 667 29 11
9 Scott Potter Wyre Forest Company of Archers 659 28 12
10 Sam Rees University of Birmingham 655 24 6
11 Paul Baptiste Andover Archers 634 19 3
12 Ben Glover Oxford Archers 630 25 8
13 Neil Gunstone Swan Archers 613 Retired
Simon Froggatt Hoyt Prevail Pro Staff DNS
Stephen Ramdeen Royal Richmond AC DNS
Mike Kells The Archery Shop DNS
Matthew Wong Lethen Archers DNS
Lady Compound
1 Lucy O'Sullivan Hoyt Prevail Pro Staff 690 44 21
2 Andrea Gales Clickers Pro Staff 679 35 18
3 Michelle Sword The Archery Shop 678 35 12
4 Susan Corless GB squad 677 34 7
5 Anne Rutland Wyre Forest Company of Archers 672 36 12
6 Pauline Burfitt Wales Archery (the Young Ones) 664 30 15
7 Vicci Flack Swan Archers 659 26 10
8 Victoria Loader Andover Archers 647 23 8
9 Verity Gray Meriden AC 613 14 1
10 Marion Sambridge Oxford Archers 604 14 4
11 Rachel Jackson Fakenham Bowmen 601 19 6
12 Alice Cotton University of Birmingham 598 15 5
13 Liana Perry Oxford Archers 566 12 5
14 Julie Chenery Bowmen of Burleigh 202 Retired
Jane Lawrence-Tuck Wales Archery DNS
2017/08/27 08:45 AM
Gent Recurve
1 Tom Hall Team Clickers 657 27 10
2 David Timmins Oxford Archery Academy 651 24 7
3 Kieran Slater Win & Win 649 24 3
4 Michael Judd Ditchling & Mayflower 646 24 9
5 Christopher Baigent The Archery Shop 638 17 7
6 Alexander Smith Oxfordshire 636 13 6
7 Richard White Surrey 632 18 4
8 Sonnie Emeney Team Eric 632 17 4
9 Neill Garratt Redhill Archers 608 15 5
10 Christopher Avins Team Warwickshire 599 11 2
11 Andrew Clark Oxford ATC 587 12 1
12 Chris Newman Andover Archers 587 11 3
13 Tim Holmes Oxford Archers 582 12 5
14 Richard Fitzgerald Surrey Castle Archers 580 7 4
15 Dominic Collis University of London AC 573 11 3
16 Roy Watts Woking AC 569 6 3
17 Clive Atkinson Essex 503 5 2
18 Marc Tamlyn Wallingford Castle Archers 409 3 1
Lady Recurve
1 Eleanor Piper Surrey 638 19 6
2 Rebekah Tipping Win & Win 629 18 2
3 Louisa Piper Woking AC 610 15 5
4 Pip Taylor Team Clickers 598 15 5
5 Antje Frotscher Oxford Archers 586 6 3
6 Amaryllis Barton Oxford Archery Academy 575 7 3
7 Eléonore Cossade Oxford ATC 570 12 3
8 Charlie Birch Wallingford Castle Archers 570 10 1
9 Charlotte Baigent The Archery Shop 561 10 3
10 Petra Ginman Ditchling & Mayflower 557 9 2
11 Klara Fay Oxfordshire 547 7 4
12 Susi Atkinson Essex 542 6 2
13 Emma Davis Team Warwickshire 537 5 0
14 Kat Thorpe Surrey Castle Archers 528 8 4
15 Abigail Loader Andover Archers 524 7 1
16 Linda Haines Redhill Archers 496 9 3
17 Sarah Lupton Team Eric 494 7 3
18 Jessica Wilby University of London AC 434 3 0
Gent Compound
1 Mark Rudd Wales Archery (the Young Ones) 691 46 19
2 Daniel Tompkins GB squad 691 45 22
3 Andrew Jackson Fakenham Bowmen 689 46 15
4 Mike Kells The Archery Shop 689 44 14
5 Neil Bridgewater Hertfordshire 689 43 22
6 Simon Froggatt Hoyt Prevail Pro Staff 688 44 15
7 Jon Goodman Clickers Pro Staff 684 37 14
8 Neil Gunstone Swan Archers 677 36 11
9 Carl Richards Meriden AC 673 34 11
10 James King Custom Built Archery 668 31 14
11 Sam Rees University of Birmingham 666 30 10
11 Matthew Tuck Wales Archery 666 30 10
13 Andy Rikunenko Hoyt Pro Staff 663 34 13
14 Scott Potter Wyre Forest Company of Archers 656 23 7
15 Richard Morris Oxfordshire 648 22 11
16 Paul Baptiste Andover Archers 635 22 7
17 Ben Glover Oxford Archers 631 19 8
18 Tom Reed Southampton University 593 17 3
Brian Norwood Oxfordshire ACF DNS
Lady Compound
1 Lucy O'Sullivan Hoyt Prevail Pro Staff 687 43 13
2 Susan Corless GB squad 686 43 17
3 Andrea Gales Clickers Pro Staff 680 38 12
4 Vicci Flack Swan Archers 677 36 17
5 Michelle Sword The Archery Shop 672 37 15
6 Anna King Custom Built Archery 672 33 7
7 Nichola Simpson Hoyt Pro Staff 668 29 8
8 Rebecca Blewett Hertfordshire 666 31 14
9 Pauline Burfitt Wales Archery (the Young Ones) 666 31 10
10 Nat Merry Oxfordshire 664 27 9
11 Anne Rutland Wyre Forest Company of Archers 650 26 11
12 Victoria Loader Andover Archers 620 16 5
13 Verity Gray Meriden AC 605 13 7
14 Rachel Jackson Fakenham Bowmen 598 11 1
15 Jane Lawrence-Tuck Wales Archery 594 12 3
16 Alice Cotton University of Birmingham 585 8 3
17 Abigail Hall Southampton University 525 5 0
Nadine Norwood Oxford ACF DNS