Target List

Sessions:
  • Sunday, 25th August - 7:45 a.m.

View PDF

Sunday, 25th August - 7:45 a.m.

1A

1B

1C Verity Gray

Meriden Archery Club

Compound Lady

1D Michelle Sword

Team Archery Shop

Compound Lady

2A Sam Rees

Birmingham Barbarians

Compound Gent

2B Mike Kells

Team Archery Shop

Compound Gent

2C Lee Grace

Hampshire Hogs

Compound Gent

2D Carl Richards

Meriden Archery Club

Compound Gent

3A Victoria Loader

Hampshire Hogs

Compound Lady

3B Alice Cotton

Birmingham Barbarians

Compound Lady

3C Rhona Halliday Noden

WAA

Compound Lady

3D Rebecca Wakely

Cheltenham Archers Gloucestershire

Compound Lady

4A Jodie Taylor

Quicks Archery

Compound Lady

4B

4C Sam Jeram

Clickers Archery

Compound Gent

4D Ben Glover

WAA

Compound Gent

5A Ali Bannister

Cheltenham Archers

Compound Lady

5B Sophie Meyrick

SCAS 2

Compound Lady

5C Lee Miller

Quicks Archery

Compound Gent

5D Dave Matthews

Cheltenham Archers

Compound Gent

6A Phoebe Pine

Clickers Archery

Compound Lady

6B Ajay Scott

SCAS 2

Compound Gent

6C

6D Jeffrey Grinnell

Cheltenham Archers Gloucestershire

Compound Gent

7A

7B

7C

7D

8A

8B

8C

8D

9A Andrew Clark

OxArc

Recurve Gent

9B Neill Garrett

Redhill

Recurve Gent

9C Michael Judd

SCAS 1

Recurve Gent

9D Peter Webb

Archery GB (unofficial)

Recurve Gent

10A Tania Nadarajah

Archery GB (unofficial)

Recurve Lady

10B Matt Webb

Mayflower Archers

Recurve Gent

10C

10D Antony Wood

Broadsword

Recurve Gent

11A Wendie King

Mayflower Archers

Recurve Lady

11B Petra Ginman

SCAS 1

Recurve Lady

11C Eléonore Cossade

OxArc

Recurve Lady

11D Kayleigh Baylis

Broadsword

Recurve Lady

12A Christopher Baigent

Team England

Recurve Gent

12B David Timmins

Oxford Archers

Recurve Gent

12C Nick Mount

The WA Team

Recurve Gent

12D Andy Buchan

Wallingford/Oxon

Recurve Gent

13A Amaryllis Barton

Oxford Archers

Recurve Lady

13B Pip Taylor

Team England

Recurve Lady

13C Melanie Dalpra

Wallingford/Oxon

Recurve Lady

13D Rachel van Besouw

The WA Team

Recurve Lady

14A Lorna Stevens

Cheltenham Archers

Recurve Lady

14B Callum Henfrey

OUCofA

Recurve Gent

14C Melissa Preece

Wyre Forest

Recurve Lady

14D Charlie Birch

Wallingford

Recurve Lady

15A Sean Evans

Cheltenham Archers

Recurve Gent

15B Ellie Jones

OUCofA

Recurve Lady

15C Martin Preece

Wyre Forest

Recurve Gent

15D Adam Wozencroft

Wallingford

Recurve Gent

16A Riley Spencer-Nice

Deer Park

Recurve Gent

16B Katie Roadknight

Redhill

Recurve Lady

16C Henry Mullock

SCAS 3

Recurve Gent

16D Marc Tamlyn

Wallingford Castle

Recurve Gent

17A

17B Nichole Burdett

Deer Park

Recurve Lady

17C Jodie Buckner

SCAS 3

Recurve Lady

17D Diana Woodwards

Wallingford Castle

Recurve Lady