Target List

Sessions:
  • Saturday, 22nd June - 8:30 a.m.
  • Saturday, 22nd June - 12 p.m.
  • Sunday, 23rd June - 7:30 a.m.

View PDF

Saturday, 22nd June - 8:30 a.m.

1A Sue Wensley

Wymondham Archers

Recurve Lady

1B Ciara Ho

Bowmen of Walker

Recurve Lady

1C

1D

2A Chris Parnham

Wymondham Archers

Compound Gent

2B Martin Saych

Blue Arrows

Compound Gent

2C Vicki Layton

Grey Goose

Compound Lady

2D

3A Dave Matthews

Cheltenham

Compound Gent

3B Gillian Harris

Wymondham Archers

Compound Lady

3C Joshua Moore

Hingham Bowmen

Compound Gent

3D Alan Hayden

Bournemouth Archery Club

Compound Gent

4A Richard Mill

Hingham Bowmen

Compound Gent

4B Ali Bannister

Cheltenham

Compound Lady

4C Eddie Ho

Bowmen of Walker

Compound Gent

4D

5A Amy March

Wymondham Archers

Recurve Lady U18

5B Terry Reeve

Wymondham Archers

Longbow Gent

5C Jeff Arnold

Hingham Bowmen

Longbow Gent

5D

6A

6B

6C

6D

7A John Bruce

King's Lynn Bowmen Archery Club

Recurve Gent

7B Evonne Stoppard

Hingham Bowmen

Barebow Lady

7C Oliver Stephenson

Bowmen of Rutland

Recurve Gent

7D Timothy Jackson

Wymondham Archers

Barebow Gent

8A Peter Hill

Wymondham Archers

Recurve Gent

8B Chris Norburn

Wymondham Archers

Recurve Gent

8C Shaz Maris

Rochdale

Barebow Lady

8D Louisa Piper

Woking

Recurve Lady

9A Eleanor Piper

Woking

Recurve Lady

9B Michael Keenen

Fenland Archery Club

Barebow Gent

9C Ben Ledwick

Eagle Bowmen of Bedford

Longbow Gent

9D Damien Lewington

Wymondham Archers

Recurve Gent

10A Daron March

Wymondham Archers

Recurve Gent

10B Simon Scotney

Grey Goose

Recurve Gent

10C Sharon Lawrence

Noak Hill A

Longbow Lady

10D Mark Lawrence

Noak Hill A

Longbow Gent

Saturday, 22nd June - 12 p.m.

1A

1B Ciara Ho

Bowmen of Walker

Recurve Lady

1C

1D

2A Chris Parnham

Wymondham Archers

Compound Gent

2B Martin Saych

Blue Arrows

Compound Gent

2C Vicki Layton

Grey Goose

Compound Lady

2D

3A Dave Matthews

Cheltenham

Compound Gent

3B Gillian Harris

Wymondham Archers

Compound Lady

3C Joshua Moore

Hingham Bowmen

Compound Gent

3D Alan Hayden

Bournemouth Archery Club

Compound Gent

4A Richard Mill

Hingham Bowmen

Compound Gent

4B Ali Bannister

Cheltenham

Compound Lady

4C Eddie Ho

Bowmen of Walker

Compound Gent

4D

5A Amy March

Wymondham Archers

Recurve Lady U18

5B Terry Reeve

Wymondham Archers

Longbow Gent

5C Jeff Arnold

Hingham Bowmen

Longbow Gent

5D

6A

6B

6C

6D

7A John Bruce

King's Lynn Bowmen Archery Club

Recurve Gent

7B Evonne Stoppard

Hingham Bowmen

Barebow Lady

7C Oliver Stephenson

Bowmen of Rutland

Recurve Gent

7D Timothy Jackson

Wymondham Archers

Barebow Gent

8A Peter Hill

Wymondham Archers

Recurve Gent

8B Chris Norburn

Wymondham Archers

Recurve Gent

8C Shaz Maris

Rochdale

Barebow Lady

8D Louisa Piper

Woking

Recurve Lady

9A Eleanor Piper

Woking

Recurve Lady

9B Michael Keenen

Fenland Archery Club

Barebow Gent

9C Ben Ledwick

Eagle Bowmen of Bedford

Longbow Gent

9D Damien Lewington

Wymondham Archers

Recurve Gent

10A Daron March

Wymondham Archers

Recurve Gent

10B Simon Scotney

Grey Goose

Recurve Gent

10C Sharon Lawrence

Noak Hill A

Longbow Lady

10D Mark Lawrence

Noak Hill A

Longbow Gent

11A Dan Parnham

Wymondham Archers

Recurve Gent

11B Jacqueline Mitchell

Hertford CofA

Recurve Lady

11C Gerald Phillip Tarrant

Gipping Valley Archers

Compound Gent

11D Stephannie Wilson

Gipping Valley Archers

Barebow Lady

Sunday, 23rd June - 7:30 a.m.

1A Ciara Ho

Bowmen of Walker

Recurve Lady

1B Sophie Roberts

Peacock

Recurve Lady U14

1C

2A Tara Sheldrake

Peacock

Recurve Lady

2B

2C

3A Amy March

Wymondham Archers

Recurve Lady U18

3B Laura Wright

Wisbech Grammar

Compound Lady U18

3C

4A Daron March

Wymondham Archers

Recurve Gent

4B Alan Hayden

Bournemouth Archery Club

Compound Gent

4C Gary Norman

Botolph's Bowmen

Recurve Gent

5A Oliver Stephenson

Bowmen of Rutland

Recurve Gent

5B Chris Parnham

Wymondham Archers

Compound Gent

5C Ollie Stoppard

Hingham Bowmen

Recurve Gent

6A John Bruce

King's Lynn Bowmen Archery Club

Recurve Gent

6B Steve Haynes

Jolly Archers

Compound Gent

6C Chris Norburn

Wymondham Archers

Recurve Gent

7A Peter Hill

Wymondham Archers

Recurve Gent

7B Richard Mill

Hingham Bowmen

Compound Gent

7C Lee Meacock

Wymondham Archers

Recurve Gent

8A Damien Lewington

Wymondham Archers

Recurve Gent

8B Eddie Ho

Bowmen of Walker

Compound Gent

8C

9A Dave Matthews

Cheltenham

Compound Gent

9B Dan Parnham

Wymondham Archers

Compound Gent

9C

10A Terry Reeve

Wymondham Archers

Longbow Gent

10B Michael Keenen

Fenland Archery Club

Barebow Gent

10C

11A Mark Lawrence

Noak Hill A

Longbow Gent

11B Iain Pautard

Wymondham Archers

Barebow Gent

11C

12A Evonne Stoppard

Hingham Bowmen

Barebow Lady

12B Bernadette Stubbings

Wherry Archers

Longbow Lady

12C Shaz Maris

Rochdale

Barebow Lady

13A Claire Stimson

Hingham Bowmen

Recurve Lady

13B Gillian Harris

Wymondham Archers

Compound Lady

13C Louisa Piper

Woking

Recurve Lady

14A Eleanor Piper

Woking

Recurve Lady

14B Ali Bannister

Cheltenham

Compound Lady

14C Sharon Lawrence

Noak Hill A

Recurve Lady

15A Jacqueline Mitchell

Hertford CofA

Recurve Lady

15B Paula Langton

Peacock

Recurve Lady

15C Emma Winning

Phoenix Archers

Compound Lady