Target List

Sessions:
  • Sunday, 25th August - 6:45 a.m.

View PDF

Sunday, 25th August - 6:45 a.m.

1A Mike Kells

Swan

Compound Gent

1B Sam Rees

Birmingham Uni

Compound Gent

1C Verity Gray

Meriden

Compound Lady

1D Victoria Loader

Andover

Compound Lady

2A Carl Richards

Meriden

Compound Gent

2B Sophie Meyrick

Andover

Compound Lady

2C Lydia Sinnett-Smith

City of Cambridge

Compound Lady

2D Michelle Sword

Swan

Compound Lady

3A

3B Ian Carpenter

Llantarnam

Compound Gent

3C Rhona Halliday

Compound Lady

3D Grace Chappell

Deer Park

Compound Lady

4A

4B Lee Miller

Waterside

Compound Gent

4C Isabelle Carpenter

Barnsley

Compound Lady

4D Jodie Taylor

Chichester

Compound Lady

5A Sam Jeram

RN South Coast

Compound Gent

5B Luke Frearson

AGB

Compound Gent

5C Song Kwee Lim

Royal Leamington Spa

Compound Gent

5D Lee Grace

Wight Bowmen

Compound Gent

6A

6B Jose Goncalves

AGB

Compound Gent

6C Phoebe Pine

Deer Park

Compound Lady

6D Susan Corless

Northampton

Compound Lady

7A

7B Chris Groom

Supermarine

Compound Gent

7C Victoria Kingstone

Guildford

Compound Lady

7D Jacek Pedziwiatr

AGB

Compound Gent

8A

8B Julien Beauquel

Supermarine

Compound Gent

8C David Bramley

Derwent Bowmen

Compound Gent

8D Andre Labuschagne

CMO Bowmen

Compound Gent

9A

9B Paul Honour

Great Rissington

Compound Gent

9C John Cavanagh

Royal Richmond

Compound Gent

9D Ben Glover

Oxford

Compound Gent

10A

10B Andrew Clark

Whiteleaf

Recurve Gent

10C Shaimaa Abdelhalim

Aquarius

Recurve Lady

10D Michael Judd

Mayflower

Recurve Gent

11A

11B Eléonore Cossade

Oxford

Recurve Lady

11C Tania Nadarajah

CEDAK

Recurve Lady

11D Georgina Cutts

Whiteleaf

Recurve Lady

12A

12B Antony Wood

CMO Bowmen

Recurve Gent

12C Amanda George

Ina

Recurve Lady

12D Christopher Baigent

Waterside

Recurve Gent

13A Wendie King

Mayflower

Recurve Lady

13B Nick Mount

Wight Bowmen

Recurve Gent

13C Pip Taylor

Derby Uni

Recurve Lady

13D Charlie Birch

Wallingford

Recurve Lady

14A

14B Rachel van Besouw

Andover

Recurve Lady

14C David Phillips

Llantarnam

Recurve Gent

14D Ruby Paul

Wellingborough

Recurve Lady

15A Melissa Preece

Wyre Forest

Recurve Lady

15B Katya Sephton

Guildford

Recurve Lady

15C Callum Henfrey

Oxford Uni

Recurve Gent

15D George Thomas

Oxford

Recurve Gent

16A Andy Cook

Wallingford

Recurve Gent

16B Riley Spencer-Nice

Deer Park

Recurve Gent

16C Ellie Jones

Oxford Uni

Recurve Lady

16D Henry Mullock

Southfields

Recurve Gent

17A Nicole Burdett

Redhill

Recurve Lady

17B Dan Sims

Recurve Gent

17C Gary Wright

Great Rissington

Recurve Gent

17D Hannah Rowley

Nuneaton A

Recurve Lady

18A Marc Tamlyn

Wallingford

Recurve Gent

18B Kevin Lambie

High Weald

Recurve Gent

18C Tom Barber

Wallingford

Recurve Gent

18D Connie Stamos

Recurve Lady

19A Richard White

Chessington Bowmen

Recurve Gent

19B Howard Moore

Oxford

Recurve Gent

19C Sherman Ip

Warwick Uni

Recurve Gent

19D Dominic Collis

AC Delco

Recurve Gent

20A Daniel Smitton

Green Dragon Bowmen

Recurve Gent

20B Russell Shepherd

Black & Gold

Recurve Gent

20C James Jackson

Elswood

Recurve Gent

20D Maria Jacob

Reading Uni

Recurve Lady

21A Imogen Sullivan-Bell

Reading Uni

Recurve Lady

21B Gavin Hayden

Chippenham

Recurve Gent

21C Ioannis Chrisinas

Northampton

Recurve Gent

21D Peter Webb

Malvern Archers

Recurve Gent

22A Richard Jones

Supermarine

Recurve Gent

22B Shirley Beddoes

Crystal Palace

Recurve Lady

22C John Prior

Supermarine

Recurve Gent

22D Sophie Castle

Canterbury Archers

Recurve Lady

23A Rajkumar Veeramani

Surrey Uni

Recurve Gent

23B Izabella Booth

Long Mynd Archers

Recurve Lady

23C Jamie Adams

Warfield

Recurve Gent

23D