PDF PDF (top 8 only) CSV JSON

WA 720 (50m)
Gent Compound
1 Simon Scott Team Reign 675 34 9
2 Mark Rudd Wales Archery The Young Ones 663 25 9
3 Richard Kerr ULLR 652 24 5
4 Nathan Thomas Derbyshire 648 24 11
5 Bernie Dicks CBA Pro Team Too 644 24 7
6 David Bramley Wildcard 2 643 23 10
7 Lee Miller Team Quicks 2 637 24 8
8 Jamie Love Swan Archers 634 15 6
9 Martyn Cotteril The Archery Company 627 16 8
10 George Tohovitis Custom Built 624 13 7
11 Nigel Lane CBA Pro Team 621 16 5
12 Les MacPherson Team Quicks 619 16 4
13 Sam Rees University of Birmingham 617 23 12
14 Brian Perry Oxford Archers 614 10 2
15 Liam Wright XS Wings 599 13 2
16 Martin Walton Wildcard 577 10 2
17 Martin Saych Para-Academy 504 3 0
18 Thomas Lane CBA NitroStrings 470 5 1
19 Finnlay Barrett-Rees Welsh Dragons 450 10 2
20 Mike Kells The Archery Shop 333 Retired
21 Tom Hennessy Evesham 317 Retired
22 Matthew Wong Links 283 Retired
23 Stephen Edwards Wildcard 3 0 0 0
23 Alastair Whittingham Edinburgh University 0 0 0
23 Adam Ravenscroft Beiter 0 0 0
23 Sam Jeram Clickers 0 0 0
Lady Compound
1 Ella Gibson Wildcard 665 30 7
2 Sarah Moon Derbyshire 653 21 5
3 Paige Jones CBA NitroStrings 619 14 2
4 Pippa Sullivan ULLR 614 19 4
5 Anne Rutland Custom Built 611 18 2
6 Victoria Loader Team Quicks 611 14 9
7 Sophie Meyrick Team Quicks 2 602 14 4
8 Kat Baier Wildcard 2 593 20 9
9 Liana Perry Oxford Archers 585 18 5
10 Alice Cotton University of Birmingham 562 11 4
11 Grace Barrett-Rees Welsh Dragons 558 7 2
12 katrina Mcintosh Swan Archers 557 8 3
13 Pauline Burfitt Wales Archery The Young Ones 515 12 4
14 Kelly Lane CBA Pro Team Too 511 6 2
15 Jenny Bryan CBA Pro Team 510 14 5
16 Mariya Shkolna Team Reign 390 20 6
17 Makayla Wench The Archery Company 358 7 2
18 Victoria Kingstone Para-Academy 357 3 1
19 Jacquie Holmes Evesham 337 Retired
20 Michelle Sword The Archery Shop 323 Retired
21 Shuk Kuen Wong Links 145 Retired
22 Phoebe Pine Clickers 0 0 0
22 Andrea Gales Beiter 0 0 0
22 Holly Clifford Wildcard 3 0 0 0
22 Claudine Jennings Edinburgh University 0 0 0
WA 720 (70m)
Gent Recurve
1 David Timmins OxArc 618 14 5
2 Thomas Susca NCAS 606 13 3
3 Michael Judd SCAS 604 21 7
4 Daniel Thompson Spinwings 596 12 5
5 Antony Wood Broadsword Group 596 10 2
6 Kieran Slater Win and Win 590 11 4
7 Alexander Smith Nonsuch Bowmen 587 14 6
8 Conor Hall Wales Archery 585 15 3
9 Sean Evans Cheltenham 582 11 7
10 Richard White Chessington Bowmen 575 6 3
11 Keith Harding Team Clickers 572 5 3
12 James Jeffs University of Warwick 565 11 2
13 Christopher Avins University of Birmingham 561 5 1
14 Harry Tapp Aim4Sport 2 556 8 1
15 Jonathan Dyke Llantarnam 556 7 2
16 Jakob Barrett-Rees Team Tilt 552 5 2
17 Ryan Holden The Archery Shop 540 7 2
18 Crispin Cousins Wildcard rec 522 6 1
19 Alec Hodgkinson Llantarnam 2 520 3 1
20 Michal Twarowski Royal Richmond 511 9 2
21 Andrew Clark OxArc & TASH 503 5 4
22 Sonnie Emeney Xsight 500 9 0
23 Dominic Collis AC Delco 428 5 1
24 Matthew Vaughan Redhill 418 2 2
25 Arthur Coveney Leicestershire 394 Retired
26 Steve Millward Ramsey Ravens 378 4 1
27 Marc Tamlyn Wallingford Castle Archers 352 1 0
28 Daniel Finn Wyre Forest 259 Retired
29 Neill Garratt Worcestershire 242 Retired
30 Clive Atkinson Ascham Bowmen 224 Retired
31 Mark Pattenden Aim4Sport 201 Retired
32 Callum Henfrey OUCofA 0 Retired
32 Andy Smart Pastures 0 0 0
32 Roy Nash Wildcard 0 0 0
32 Austin Whitmarsh Atom Archery 0 0 0
Lady Recurve
1 Kate Dunningham The Archery Shop 587 9 2
2 Heather Hughes NCAS 574 10 3
3 Rebekah Tipping University of Birmingham 554 10 2
4 Louisa Piper Wales Archery 551 7 4
5 Sally Gilder Win and Win 549 8 4
6 Yulia Larkins Royal Richmond 537 4 1
7 Kayleigh Baylis Broadsword Group 536 7 2
8 Hannah Rowley Spinwings 531 6 3
9 Amaryllis Barton OxArc 514 3 3
10 Emma Davis Team Clickers 490 5 3
11 Emily Bryant Cheltenham 477 3 2
12 Klara Fay Nonsuch Bowmen 476 7 2
13 Pip Taylor Xsight 468 3 0
14 Petra Ginman SCAS 459 0 0
15 Elizabeth Whitworth Redhill 435 4 0
16 Victoria Flanagan Llantarnam 435 1 1
17 Eléonore Cossade OxArc & TASH 409 1 0
18 Ellie Jones Wildcard rec 407 3 1
19 Freya Palmer Team Tilt 402 5 2
20 Georgina Whitlock AC Delco 397 5 2
21 Lizzie Warner Leicestershire 375 Retired
22 Rhiannon Easton Aim4Sport 2 370 2 1
23 Shauna Punjabi Chessington Bowmen 364 2 1
24 Georgiana Jones Llantarnam 2 356 5 1
25 Sarah Allaway University of Warwick 323 1 0
26 Diana Woodwards Wallingford Castle Archers 277 1 0
27 Susi Atkinson Ascham Bowmen 254 Retired
28 Linda Haines Worcestershire 231 Retired
29 Emma Crowley Ramsey Ravens 231 0 0
30 Melissa Preece Wyre Forest 198 Retired
31 Ruby Paul Aim4Sport 92 Retired
32 Lisa Cooper Pastures 0 0 0
32 Rebecca Roberts Atom Archery 0 0 0