Target List

Sessions:
  • Sunday, 26th August - 8:45 a.m.

View PDF

Sunday, 26th August - 8:45 a.m.

9A Finnlay Barrett-Rees

Welsh Dragons

Compound Gent

9B Lee Miller

Team Quicks 2

Compound Gent

9C Alastair Whittingham

Edinburgh University

Compound Gent

9D Richard Kerr

ULLR

Compound Gent

10A Grace Barrett-Rees

Welsh Dragons

Compound Lady

10B Sophie Meyrick

Team Quicks 2

Compound Lady

10C Claudine Jennings

Edinburgh University

Compound Lady

10D Pippa Sullivan

ULLR

Compound Lady

11A Simon Scott

Team Reign

Compound Gent

11B Mike Kells

The Archery Shop

Compound Gent

11C Adam Ravenscroft

Beiter

Compound Gent

11D Mark Rudd

Wales Archery The Young Ones

Compound Gent

12A Mariya Shkolna

Team Reign

Compound Lady

12B Michelle Sword

The Archery Shop

Compound Lady

12C Andrea Gales

Beiter

Compound Lady

12D Pauline Burfitt

Wales Archery The Young Ones

Compound Lady

13A Nigel Lane

CBA Pro Team

Compound Gent

13B Liam Wright

XS Wings

Compound Gent

13C Jamie Love

Swan Archers

Compound Gent

13D Brian Perry

Oxford Archers

Compound Gent

14A Jenny Bryan

CBA Pro Team

Compound Lady

14B

14C katrina Mcintosh

Swan Archers

Compound Lady

14D Liana Perry

Oxford Archers

Compound Lady

15A Bernie Dicks

CBA Pro Team Too

Compound Gent

15B Martyn Cotteril

The Archery Company

Compound Gent

15C Sam Rees

University of Birmingham

Compound Gent

15D Matthew Wong

Links

Compound Gent

16A Kelly Lane

CBA Pro Team Too

Compound Lady

16B Makayla Wench

The Archery Company

Compound Lady

16C Alice Cotton

University of Birmingham

Compound Lady

16D Shuk Kuen Wong

Links

Compound Lady

17A Thomas Lane

CBA NitroStrings

Compound Gent

17B Tom Hennessy

Evesham

Compound Gent

17C Les MacPherson

Team Quicks

Compound Gent

17D Sam Jeram

Clickers

Compound Gent

18A Paige Jones

CBA NitroStrings

Compound Lady

18B Jacquie Holmes

Evesham

Compound Lady

18C Victoria Loader

Team Quicks

Compound Lady

18D Phoebe Pine

Clickers

Compound Lady

19A George Tohovitis

Custom Built

Compound Gent

19B

19C Nathan Thomas

Derbyshire

Compound Gent

19D Martin Saych

Para-Academy

Compound Gent

20A Anne Rutland

Custom Built

Compound Lady

20B

20C Sarah Moon

Derbyshire

Compound Lady

20D Victoria Kingstone

Para-Academy

Compound Lady

21A Martin Walton

Wildcard

Compound Gent

21B

21C David Bramley

Wildcard 2

Compound Gent

21D Stephen Edwards

Wildcard 3

Compound Gent

22A Ella Gibson

Wildcard

Compound Lady

22B

22C Kat Baier

Wildcard 2

Compound Lady

22D Holly Clifford

Wildcard 3

Compound Lady

23A Roy Nash

Wildcard

Recurve Gent

23B Crispin Cousins

Wildcard rec

Recurve Gent

23C David Timmins

OxArc

Recurve Gent

23D Arthur Coveney

Leicestershire

Recurve Gent

24A

24B

24C Amaryllis Barton

OxArc

Recurve Lady

24D Lizzie Warner

Leicestershire

Recurve Lady

25A Alexander Smith

Nonsuch Bowmen

Recurve Gent

25B Michael Judd

SCAS

Recurve Gent

25C Sonnie Emeney

Xsight

Recurve Gent

25D Antony Wood

Broadsword Group

Recurve Gent

26A Klara Fay

Nonsuch Bowmen

Recurve Lady

26B Petra Ginman

SCAS

Recurve Lady

26C Pip Taylor

Xsight

Recurve Lady

26D Kayleigh Baylis

Broadsword Group

Recurve Lady

27A Kieran Slater

Win and Win

Recurve Gent

27B Sean Evans

Cheltenham

Recurve Gent

27C Dominic Collis

AC Delco

Recurve Gent

27D Mark Pattenden

Aim4Sport

Recurve Gent

28A Sally Gilder

Win and Win

Recurve Lady

28B Emily Bryant

Cheltenham

Recurve Lady

28C Georgina Whitlock

AC Delco

Recurve Lady

28D Ruby Paul

Aim4Sport

Recurve Lady

29A Michal Twarowski

Royal Richmond

Recurve Gent

29B Andy Smart

Pastures

Recurve Gent

29C Alec Hodgkinson

Llantarnam 2

Recurve Gent

29D Andrew Clark

OxArc & TASH

Recurve Gent

30A Yulia Larkins

Royal Richmond

Recurve Lady

30B Lisa Cooper

Pastures

Recurve Lady

30C Georgiana Jones

Llantarnam 2

Recurve Lady

30D Eléonore Cossade

OxArc & TASH

Recurve Lady

31A Ryan Holden

The Archery Shop

Recurve Gent

31B Conor Hall

Wales Archery

Recurve Gent

31C Jonathan Dyke

Llantarnam

Recurve Gent

31D Callum Henfrey

OUCofA

Recurve Gent

32A Kate Dunningham

The Archery Shop

Recurve Lady

32B Louisa Piper

Wales Archery

Recurve Lady

32C Victoria Flanagan

Llantarnam

Recurve Lady

32D Ellie Jones

Wildcard rec

Recurve Lady

33A Marc Tamlyn

Wallingford Castle Archers

Recurve Gent

33B Keith Harding

Team Clickers

Recurve Gent

33C Christopher Avins

University of Birmingham

Recurve Gent

33D James Jeffs

University of Warwick

Recurve Gent

34A Diana Woodwards

Wallingford Castle Archers

Recurve Lady

34B Emma Davis

Team Clickers

Recurve Lady

34C Rebekah Tipping

University of Birmingham

Recurve Lady

34D Sarah Allaway

University of Warwick

Recurve Lady

35A Clive Atkinson

Ascham Bowmen

Recurve Gent

35B Thomas Susca

NCAS

Recurve Gent

35C Steve Millward

Ramsey Ravens

Recurve Gent

35D Neill Garratt

Worcestershire

Recurve Gent

36A Susi Atkinson

Ascham Bowmen

Recurve Lady

36B Heather Hughes

NCAS

Recurve Lady

36C Emma Crowley

Ramsey Ravens

Recurve Lady

36D Linda Haines

Worcestershire

Recurve Lady

37A Daniel Thompson

Spinwings

Recurve Gent

37B Austin Whitmarsh

Atom Archery

Recurve Gent

37C Matthew Vaughan

Redhill

Recurve Gent

37D Richard White

Chessington Bowmen

Recurve Gent

38A Hannah Rowley

Spinwings

Recurve Lady

38B Rebecca Roberts

Atom Archery

Recurve Lady

38C Elizabeth Whitworth

Redhill

Recurve Lady

38D Shauna Punjabi

Chessington Bowmen

Recurve Lady

39A Jakob Barrett-Rees

Team Tilt

Recurve Gent

39B Harry Tapp

Aim4Sport 2

Recurve Gent

39C Daniel Finn

Wyre Forest

Recurve Gent

39D

40A Freya Palmer

Team Tilt

Recurve Lady

40B Rhiannon Easton

Aim4Sport 2

Recurve Lady

40C Melissa Preece

Wyre Forest

Recurve Lady

40D